Wielkanocne warsztaty

Zajączek

Oto nasz sposób na wielkanocnego zająca.

Potrzebne będą: włóczka, maszynka do pomponów (możesz wykonać z tektury 2 koła z dziurką w środku – szablon znajdziesz w Internecie), oczka, kawałek filcu, klej uniwersalny (lub na gorąco), nożyczki, miękkie kuleczki na łapki i ogonek.

Najpierw zrób dwa pompony – jeden większy drugi mniejszy. Zwiąż je ze sobą.

Wykonaj uszka. Możesz je wyciąć z filcu lub zrobić według pokazanej: nawiń wełnę na palce, zwiąż z jednej strony, a z drugiej przełóż sznurek przez środek i zawiąż supeł.

Przygotuj sobie wszystkie elementy i sklej w całego zająca.

Życzymy dobrej zabawy i, oczywiście, wesołych Świąt Wielkanocnych!

Przygotowała Sylwia Tkacz

Jajka owijane wstążką

1.
3.
2.
4.

Prasowanki z koralików

Potrzebne będą oczywiście koraliki i podkładki do ich układania.

Można wykonać: świąteczne podstawki pod kubek, ozdobę do doniczki, magnes na lodówkę

Kilka wskazówek:

1. Układaj z koralików wzór, zaczynając liniami od góry od lewej strony.

2. Pamiętaj by przed prasowaniem położyć na gotową pracę specjalny papier dołączony do podkładek (może to być też papier do pieczenia). Temperatura nie może być za wysoka. Prasuj dotąd, aż koraliki połączą się i znikną dziury.

3. Po prasowaniu odczekaj chwilę. Dopiero po lekkim ostygnięciu ściągnij papier, a potem pracę z podkładki. Warto duże prace, jeszcze ciepłe, przygnieść czymś płaskim i ciężkim, żeby się nie wygięły.

4. Stwórz własne prace albo poszukaj wzorów w Internecie pod hasłem „koraliki do prasowania”

1.
2.
3.
4.

Jajka techniką decoupage

1. Do wykonania pracy potrzebne są: jajka (styropianowe, szklane, drewniane, wydmuszki), klej do decoupage, (można użyć kleju typu wikol z odrobiną wody), nożyczki, pędzelek, serwetki w różne wzory, cienkie drewniane patyczki, lakier akrylowy do drewna lub do decoupage.

2. Przygotuj jajko na patyczku, serwetki (oddzielamy delikatnie warstwę z nadrukiem od reszty)

3. Wytnij z serwetki wzorki, którymi chcesz udekorować pisankę, posmaruj cienko klejem powierzchnię jajka, następnie połóż tam kawałek serwetki i pędzelkiem umoczonym w kleju posmaruj od środka na zewnątrz motywu. Gdyby pojawiły się nierówności, wygładź pędzelkiem. Jajko można ozdobić pojedynczymi motywami lub całe okleić tworząc obrazek. Po oklejeniu odłóż pisankę do wyschnięcia.

4. Na zakończenie nałożyć kilka warstw lakieru (kolejną po wyschnięciu poprzedniej), aby jajko było trwałe i błyszczące.

Przygotowała Elżbieta Wiszowaty