Aktualności

Zapraszamy do korzystania z naszej strony, do przeglądania naszych propozycji zabaw i zadań. Znajdują się one w zakładce Dla Ucznia.

Rok szkolny upłynął. W naszym dziennym oddziale w Ursusie uroczyście go pożegnaliśmy i przywitaliśmy wakacje. Mieli w tym wydarzeniu swój udział przede wszystkim Uczniowie i Rodzice, władze Dzielnicy, Pani Dyrektor, Kierownictwo i Personel Oddziału. Były nagrody, dyplomy, podziękowania i występy uczniów.

Karuzela

Konkurs Manga

Prace konkursowe – galeria

FESTYN RODZINNY!

Serdecznie zapraszamy!

WIOSNA!

Wiosna widziana oczami naszych dzieci przedstawia różne oblicza.

Kiermasz wielkanocny

Jak co roku nasza szkoła w dniach 20 – 22 marca zorganizowała kiermasz z ozdobami wielkanocnymi, które przygotowywaliśmy na oddziałach wraz z naszymi uczniami, jak również przy niejednokrotnym zaangażowaniu ich rodziców.

Serdecznie dziękujemy za pięknie wykonane prace oraz za ich zakup wszystkim odwiedzającym nasze stoisko. Zebrane fundusze przeznaczamy na zakup przydatnych do prac materiałów plastycznych i innych pomocy wykorzystywanych w czasie zajęć szkolnych.

Bierzemy udział w DBI

Od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu.

W naszej szkole odbywa się promocja akcji na zajęciach i lekcjach, wystawa prac uczniów, gazetki informacyjne.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca 2024.

Wystawa prac naszych uczniów w Płocku

Pani Ania pracująca w Pracowni Działań Twórczych Kolor i Forma w Domu Kultury w Płocku zorganizowała tam wystawę stukilkudziesięciu prac naszych uczniów – pacjentów Szpitala. W ramach otwarcia wystawy odbyły się warsztaty plastyczne z udziałem dzieci ze Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach. Uczniowie klas drugich przygotowali kartki – walentynki dla dzieci ze szpitala. Wcześniej w szkole zebrane zostały materiały plastyczne – również z myślą o podarowaniu ich małym pacjentom.

Serdecznie dziękujemy za całe dobro przekazane naszym podopiecznym, za zaproszenie na wernisaż skierowane do naszych nauczycieli i możliwość spotkania w Domu Kultury.

OdlotowyNiewidomy”

14 grudnia 2023 r. w naszej szkole odbyły się niezwykłe warsztaty. Przyjechał do nas Pan Sebastian Grzywacz, który jest ociemniały od 15 lat i wraz ze swoim psem przewodnikiem – Waldkiem odwiedza dzieciaki w całej Polsce i opowiada o funkcjonowaniu osób niewidomych, o dostosowaniach w różnych miejscach, o granicach i barierach, o tym jaka wartość płynie z nas samych i dlaczego warto być sobą. Panu Sebastianowi pomagała wieloletnia przyjaciółka Małgorzata Szumowska (nie, nie chodzi o słynną reżyser).

Pan Sebastian jest aktywistą, znanym w sieci jako „OdlotowyNiewidomy”, mówcą motywacyjnym, przewodnikiem po Niewidzialnej Wystawie w Warszawie, a także jest Przewodniczącym Rady Nadzorczej Fundacji Centrum Edukacji Niewidzialna. W 2022 roku był nominowany w plebiscycie Warszawiaki 2022 na Warszawiaka Roku.

Warsztaty zostały odebrane bardzo pozytywnie, młodzież pytała, kiedy Pan Sebastian odwiedzi nas ponownie. Ja już wiem, że będzie to niebawem i wówczas poznamy kolejny odcinek z cyklu „Nie widzę problemu”.

Opracowała Katarzyna Dubicka

Kiermasz bożonarodzeniowy

Kiermasz jak co roku cieszył się ogromnym zainteresowaniem rodziców, dzieci oraz personelu Szpitala. Nasi uczniowie stworzyli wiele ozdób, dzięki czemu każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

BohaterOn

W dniu 12 grudnia 2023 r. mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole grupę teatralną działającą w Teatrze Lalek „Pracownia za piecem” państwa Mileny i Ryszarda Muzyczuków w ramach projektu z zakresu edukacji historycznej i patriotycznej BohaterOn.

Nasi najmłodsi uczniowie oglądali spektakl pt. „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”. Jest to opowieść o trudnych czasach wojny skierowana do najmłodszych odbiorców, opowiadająca o tym, czym jest bohaterstwo i patriotyzm. Zaznajamia ona widza z historią Polski oraz pokazuje jak ważna jest pamięć o przeszłości i budowanie więzi rodzinnych z dzisiejszymi młodymi patriotami.

W przedstawieniu wykorzystano tradycyjne pacynki oraz lalkę hybrydową, która wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród widzów. Każdy miał możliwość wcielić się w rolę aktora i poznać tajniki jego pracy.

Po spektaklu odbyły się warsztaty plastyczne, podczas których uczniowie mogli wykonać własną niepowtarzalną lalkę

Jesteśmy ogromnie wdzięczni za piękny i przystępny przekaz treści patriotycznych naszym uczniom. Mamy nadzieję na ponowne spotkanie z sympatycznymi aktorami.

Wioletta Gniazdowska

W piątek 17 listopada miał miejsce Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.  Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast my dorośli mogliśmy dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

W naszej szkole akcja przyjęła się bardzo dobrze. Uczniowie klas II i III wykonywali różne matematyczne konkurencje, głównie na czas i zbierali za nie punkty. Zwycięzcy na bieżąco byli odznaczani medalami. Dla wszystkich uczestników zapewnione były nagrody. To już drugi rok, kiedy nasza szkoła włącza się w propagowanie zabawowej formy nauki tabliczki mnożenia, która jest bardzo trudna do przyswojenia dla uczniów klas wczesnoszkolnych.

Katarzyna Dubicka

Nauczyciel Edukacji Wczesnoszkolnej

30 października odwiedzili nas wolontariusze Fundacji Dr Clown oraz przedstawiciele firmy Lego. Świetnie się bawiliśmy układając najbardziej zaawansowane technicznie konstrukcje.

Pacjenci na pamiątkę otrzymali zestawy klocków Lego i Duplo, które sprawiły im ogrom radości!

Dziękujemy za wspaniałą zabawę i prezenty.

Nasze narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest 11 listopada dla uczczenia odzyskania niepodległości w roku 1918.

Więcej informacji

do przeczytania tutaj…

Potrzebna pomoc…

Szanowni Państwo, nasi Goście,

Zapraszamy do włączenia się do akcji „Paczka inna niż zwykle” na rzecz Hospicjum Sióstr Felicjanek przy ul. Nowowiejskiej w Warszawie.

Zebrane produkty można przynieść do naszej szkoły lub bezpośrednio do Hospicjum.

Konkurs z okazji Dnia Zwierząt

Zapraszamy do oglądania prac konkursowych „Wszystkie stworzenia duże i małe”, który w naszym szpitalu przeprowadziła pani Zofia Kułakowska. Prace były wykonywane z różnorodnych materiałów sypkich.

Można je oglądać na pierwszym piętrze naszego szpitala oraz w galerii:

Galeria

Kartka dla Powstańca

Każdego roku tworzymy z naszymi uczniami kartki wdzięczności dla Powstańców Warszawskich.

Chwała Bohaterom!

Akcje czytelnicze

Zapraszamy: